Cera trądzikowa – pielęgnacja

cera tradzikowa - pielegnacja twarzy z framona professional

W reklamach widzimy zazwyczaj pięknych ludzi, którzy tak naprawdę używają rozmaitych kosmetyków przede wszystkim po to, aby podtrzymać doskonały wygląd. W wielu przypadkach jednak cera normalnego człowieka ma na sobie rozmaite niedoskonałości, wynikające m.in. z jej rodzaju – np. cera mieszana czy tłusta – ale również dodatkowych uwarunkowań, również genetycznych.

Z tego powodu pielęgnacja twarzy przy cerze trądzikowej jest o wiele trudniejsza, ponieważ wymaga zastosowania właściwie dobranych kosmetyków odpowiednio delikatnych i nawilżających, a przy tym wygaszających istniejące zmiany. Jest jednak możliwe, aby z pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków zadbać o swoją twarz na tyle, że trądzik stanie się właściwie tylko wspomnieniem.

Określ rodzaj skóry

Podstawową kwestią jest pozbycie się z głowy stereotypów, które mogą sprawiać, że pielęgnacja twarzy z założenia będzie po prostu nieskuteczna. O jakie stereotypy chodzi? Przede wszystkim o to, jaki charakter ma cera trądzikowa. Nie jest prawdą, że każda cera z niedoskonałościami to cera tłusta, ewentualnie mieszana. Obecnie bez trudu jesteśmy w stanie wskazać osoby, które mają cerę typowo suchą, ale problemy trądzikowe o dość dużej intensywności. Niegdyś wszystkie preparaty do pielęgnacji cery trądzikowej automatycznie zakładały jej tłustość, co powodowało, że np. problemy spowodowane właśnie przesuszeniem skóry były jeszcze bardziej widoczne i nasilały się wskutek stosowania nieprawidłowych kosmetyków. Aby wiec pielęgnacja twarzy była skuteczna, musimy określić, jaka jest dokładnie nasza cera trądzikowa.

Kosmetyki – apteczne albo naturalne!

Dobrze jest inwestować w kosmetyki, które są sprawdzone w pielęgnacji cery trądzikowej. Co to oznacza? Najlepiej jest wybierać kosmetyki z dwóch dziedzin. Pierwsza z tych dziedzin to przede wszystkim kosmetyki apteczne, zwane również dermokosmetykami, w ramach których możemy znaleźć specjalistyczne linie oparte na aktywnych substancjach chemicznych pomagających w walce z trądzikiem. Trzeba jednak pamiętać, że taka pielęgnacja twarzy z niedoskonałościami jest często dość inwazyjna i ostra, dlatego też może paradoksalnie nasilać nasze problemy. Z drugiej strony przy niewielkich problemach z trądzikiem, pojawiającymi się po prostu co jakiś czas, pozostaje nam kwestia użycia kosmetyków naturalnych. Dzięki temu pielęgnacja twarzy będzie bardzo delikatna i nie narazimy naszej cery na działanie wielu substancji chemicznych, a możemy jednocześnie znormalizować jej działanie i zadbać o usunięcie wszelkich niedoskonałości.

Bogatą ofertę dermokosmetyków oraz kosmetyków naturalnych dedykowanych do cery trądzikowej, znajdziecie na stronie https://farmonaprofessional.pl/preparaty/pielegnacja-twarzy/

Może Ci się również spodoba