Druk na plexi – gdzie znajdzie swoje zastosowanie?

Plexi to sztuczne tworzywo przypominające szkło. Jest to materiał termoplastyczny, bardzo łatwy do kształtowania. Najczęściej wykorzystuje się go w reklamie. Plexi jest odporna na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne, trudno jest ją rozbić i zniszczyć. Przy tych wszystkich zaletach bardzo łatwo jest drukować na plexi różne treści i różne grafiki.

Jak wygląda druk na plexi?

Druk na plexi to najczęściej druk UV. Jest to innowacyjna metoda, która pozwala drukować bardzo wyraźnie, w jaskrawych kolorach, które z czasem nie blakną, nie schodzą i nie niszczą się. Dlatego najczęściej ten rodzaj druku na plexi ma zastosowanie w reklamie, na wielkich reklamowych banerach. Jest to tak zwany wydruk wielkoformatowy.
Tak wydrukowane banery są odporne na promieniowanie UV, wilgoć, opady atmosferyczne i różnego rodzaju temperatury dodatnie lub ujemne.

Gdzie zamówić?

Druk na plexi najczęściej zmawia się w specjalnych drukarniach. Przykładem jednej z nich może być drukarnia S-BLOK znajdująca się w Krakowie i działająca od wielu lat na rynku.
W drukarni SBLOK można zamówić każdy wymyślony projekt, lub można nawet zlecić zaprojektowanie reklamy, według naszych potrzeb. Pracownicy drukarni zwracają szczególną uwagę, by wszystkie projekty przygotowane do druku miały jak najlepszą rozdzielczość i by w przyszłości wydrukowana na plexi reklama miała bardzo dobrze opracowany swój przekaz.
Drukarnia realizuje nawet bardzo trudne zlecenia, jej pracownicy nie boją się nowych wyzwań. Wydruk wielkoformatowy stworzony w drukarni S-BLOK charakteryzuje się dokładnością i dopracowanymi, wszystkimi szczegółami.

Co drukuje się na plexi?

Drukiem UV na plexi można wydrukować zarówno teksty, jak i różnego rodzaju grafiki. Druk ten odpowiedni jest na każdym rodzaju plexi, czyli na plexi przeźroczystej, białej, czarnej czy innego koloru. Wydruk wielkoformatowy na plexi pozwala na tworzenie wielkich banerów reklamowych, ozdobnych paneli do mieszkań czy biur, zadrukowywać kabiny prysznicowe, fronty meblowe czy całe okienne reklamy w sklepach lub miejscach usługowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ten + 9 =