Drukowanie na t-shirtach i własne projekty nadruków

Nadruki na koszulkach od lat cieszą się niesamowitą popularnością. Korzystają z nich zarówno osoby prywatne, które dzięki indywidualnemu motto mogą bez słów propagować w społeczeństwie swoje idee oraz wyznawany światopogląd. Równie często sięgają po nie również firmy dostrzegające na materiale doskonałą powierzchnię reklamową. Dziś przyjrzymy się procesowi projektowania własnych wzorów a także produkcji koszulek przez wykwalifikowane drukarnie.

Kreator koszulek z nadrukiem

Osoby, które nie mają możliwości samodzielnego wykonania koszulki z własnym motywem mogą skorzystać ze specjalizujących się w tej dziedzinie firm. Z pomocą przychodzą tu oczywiście nowoczesne technologie, które wykorzystywane są zarówno jako główny kanał sprzedaży a także do samego procesu produkcyjnego.

Jakimi metodami nanosi się nadruk na koszulkach?

Tak naprawdę zależne to jest od kilku istotnych czynników. Mowa tutaj między innymi o nakładzie, stopniu skomplikowania wzoru oraz jego kolorystyce. W przypadku dużych nakładów w dalszym ciągu największym powodzeniem cieszy się klasyczny sitodruk stanowiący najstarszy znany sposób przenoszenia druku na tkaniny oraz inne podłoża. Nowoczesne firmy korzystają również druku cyfrowego.

Większość firm zajmujących się nanoszeniem druku na tkaniny udostępnia na swoich stronach internetowych darmowe kreatory, które pozwalają stworzyć motyw zgodny z indywidualnymi potrzebami.

nadruk na koszulkach

Jak go obsługiwać?

Są to najczęściej bardzo proste, intuicyjnie działające narzędzia. Wystarczy tylko postępować zgodnie z kilkoma wskazówkami a kreator krok, po kroku przeprowadza nas przez cały proces projektowania udzielając po drodze kilku cennych wskazówek wpływających na finalną jakość zakupionego produktu.

  1. Pierwszym krokiem jest wybór odzieży – nie musi to być bowiem tylko koszulka, równie często firmy specjalizują się w nanoszeniu druku na czapki, szaliki, bluzy, apaszki czy spodnie.
  2. Kolejny krok to wybór koloru oraz rozmiaru.
  3. Następnie wgrywamy grafikę lub napis i umieszczamy ją w odpowiednim dla siebie miejscu.
  4. Wysyłamy projekt do firmy i gotowe! Teraz wystarczy już tylko czekać na dostawę kuriera.

Uwaga! Przy wgrywaniu grafiki pobranej z sieci należy zwrócić uwagę czy wykorzystując ją nie naruszamy praw autorskich twórcy. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakup grafiki z banku zdjęć. Ceny ciekawych motywów nie są wysokie a przynajmniej zabezpieczymy się przed nieświadomym popełnieniem wykroczenia, z którego prawo polskie może wyciągnąć sowite konsekwencje.

NadrukSklep.pl

Może Ci się również spodoba