Hotele Kraków Centrum – przegląd dostępnych wariantów

Hotele Kraków Centrum – przegląd dostępnych wariantów

Kraków to jedno z najbardziej lubianych i najczęściej odwiedzanych miast w naszym kraju. Nic zatem dziwnego, że oferta hotelowa małopolskiej stolicy potrafi przyprawić o zawrót głowy. Podróżni mogą wybierać między noclegami mniej lub bardziej ekskluzywnymi, w przeróżnych lokalizacjach. Większość z nich – co zrozumiałe – pragnie jednak znaleźć obiekt o niewygórowanej cenie, możliwie jak najbliżej centrum miasta.

Noclegi w sercu Krakowa

Hotele Kraków centrum cechują się zróżnicowaną ofertą i rozmaitymi udogodnieniami. Aby się o tym przekonać, wystarczy porównać kilka z nich. W niniejszym artykule bierzemy pod lupę Hotel Royal (ul. św. Gertrudy 26-29) oraz Ibis Kraków Centrum (ul. Syrokomli 2).

Niewątpliwie najsilniejszym atutem Hotelu Royal jest jego lokalizacja – obiekt znajduje się bowiem nieopodal Wawelu i Rynku Głównego, tuż przy Plantach. Takie umiejscowienie zapewnia gościom błyskawiczny dostęp do największych atrakcji Krakowa, a jednocześnie możliwość odpoczynku pośród słynnej miejskiej zieleni. Także same budynki hotelowe zasługują zresztą na uwagę. Są to cztery zabytkowe kamienice, najstarsza z nich (XIX-wieczna) została wzniesiona w stylu secesyjnym. Hotel Royal udostępnia gościom 102 pokoje, 4 sale konferencyjne, restaurację oraz kawiarnię.

Dogodną lokalizacją może się poszczycić również Ibis Kraków Centrum, hotel położony od nieco innej strony Wawelu i Rynku, w dzielnicy Zwierzyniec. Na gości czeka nowoczesny budynek, oddany do użytku na początku XXI wieku, dysponujący 175 pokojami i podziemnym parkingiem. Na miejscu można skorzystać z usług restauracji i baru, hotel reklamuje się też jako miejsce przyjazne osobom homoseksualnym.

Co zatem wybrać?

Oba interesujące nas obiekty legitymują się trzema gwiazdkami, należy więc zakładać, że ich standard będzie podobny. Jednak osoby, które pragną w pełni poczuć magię Krakowa, powinny się zdecydować na Hotel Royal. Dzięki temu zyskają nie tylko wygodę, lecz także możliwość wypoczynku w nietuzinkowym otoczeniu.

Ostatnią, dość istotną kwestią przemawiającą na korzyść Hotelu Royal jest bliskość przystanku tramwajowego, obsługującego najważniejsze miejskie linie. Dzięki niemu hotelowi goście mogą łatwo i szybko dostać się do innych, interesujących ich części Krakowa.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

twenty − eighteen =