Kontrolowanie temperatury w serwerowniach.

Klimatyzacja jest teraz wszech obecna, praktycznie każdy sklep posiada klimatyzowane wnętrze i coraz więcej prywatnych mieszkań i domów ma zamontowane klimatyzatory kontrolujące temperaturę. Kiedy jednak mamy do czynienia z dużą powierzchnią musimy użyć większych i bardziej precyzyjnych maszyn.

Największym wyzwaniem w kontrolowaniu temperatury i klimatyzowaniu pomieszczeń stanowią wielkie hale, duże sklepy i serwerownie. W przypadku serwerowni najważniejsza jest precyzyjna kontrola temperatury, które powinna opierać się wszelkim zmianom. Jeśli chodzi o chłodzenie hal i magazynów to potrzebna jest sieć przewodów cieplnych, którymi przepompowywane będzie ciepłe i zimne powietrze. Hale wymagają stałego przypływu powietrza ze względu na dużą kubaturę. Niejednokrotnie także przetrzymuje się w halach pracujący sprzęt elektroniczny taki jak serwery, więc ściśle trzeba kontrolować wartość temperatury i wilgotności powietrza by uzyskać optymalne warunki chłodzenia.

Agregaty wody lodowej to teraz skomplikowane urządzenia. Każde jest wyposażone w elektronicznie kontrolowany układ, zmieniający obroty wentylatora w zależności od użycia filtrów.

Może Ci się również spodoba