Rekrutacja i selekcja inżynierów.

Wydawałoby się, że rekrutacja pracowników spośród wyższych szkół technicznych jest bardzo prosta i zarówno pracodawcy jak i studenci nie mogą narzekać. Prawdą jest, że pracodawcy nie mają powodu do skarg, gdyż poziom wiedzy wprowadzany do nauki na polskich uczelniach jest rzeczywiście bardzo wysoki i dokonując rekrutacji i selekcji pracowników z tychże możemy być pewni dokonania dobrego wyboru.

Jednak kilka lat temu pojawił się przełom na polskich uniwersytetach i coraz więcej osób decyduje się właśnie na rozpoczęcie nauki w wyższych szkołach technicznych. Wiązało się to z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej i wielkim wzrostem znaczenia wykwalifikowanej kadry inżynierskiej. Wówczas zawód inżyniera był bardzo opłacalny i nadal jest, tylko że jego osiągalność jest już trudniejsza. Obecnie absolwenci szkół technicznych nie mogą liczyć na natychmiastowe zatrudnienie, jak to było jeszcze kilka lat temu, gdy na rynku mieliśmy niedobór kadry inżynierskiej. Obecnie przeprowadzana jest specjalistyczna rekrutacja, która stawia na konkretne umiejętności i wykształcenie. Niezwykle istotne staje się teraz już doświadczenie. Kilka lat temu rekrutacja i selekcja dobrych inżynierów dokonywana była jeszcze podczas ich nauki w szkołach wyższych, bez zainteresowania brakiem ich doświadczenia praktycznego w danej dziedzinie. Dzisiaj sytuacja się zmieniła i rekrutacja pracowników na stanowiska inżynierskie wygląda nieco inaczej. Przede wszystkim ważne jest, aby absolwenci szkół już podczas nauki czy nawet przed jej rozpoczęciem zastanowili się nam przyszłymi możliwościami pracy.

Następnie po ukończeniu studiów warto zgłosić się do agencji pracy zajmujących się specjalistyczną rekrutacją pracowników na stanowiska techniczne. W takich agencjach zainteresowanie inżynierami jest podstawowym wysiłkiem pracujących tam osób. Dokonują oni rekrutacji i selekcji pracowników w określonych gałęziach branży. Dla absolwentów uczelni technicznych jest to duże udogodnienie i ułatwienie rekrutacji do przyszłej pracy.

Może Ci się również spodoba