Pod konkretne rozwiązania przygotowywany jest podjazd do garażu. Należy pamiętać, żeby wziąć pod uwagę wiele czynników przy projektowaniu oraz określaniu jego funkcji użytkowych. Między innymi są to warunki pogodowe, zaplecze finansowe przedsięwzięcia oraz liczba i ciężar aut, które będą parkować na podjeździe.
Z czego wykonać podjazd?
Głównie od staranności wykonania zależy powstanie dobrego i służącego latami podjazdu. Pominięcie lub niestaranne wykonanie podbudowy jest niestety częstym błędem, który może prowadzić do wielu przykrych skutków. Może wynikać to z faktu, że podbudowa jest niewidoczna, więc wiele osób ją bagatelizuje. Rodzaj podsypki zależy w dużej mierze od potrzeb i sposobu użytkowania. W przypadku posiadania lekkiego auta dobrym pomysłem jest usypanie jej z warstwy ubitego piasku. Taka podbudowa może jednak nie być wystarczająca, w przypadku cięższego auta typu SUV. Dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie masywnej i trwałej podsypki, bardziej odpornej niż wymagają tego bieżące potrzeby. W przypadku ich zmiany, kostka bez obaw będzie mogła być dalej użytkowana. Kompromisem pomiędzy lekką, a masywną podsypką jest podbudowa wykonana z piasku i cementu, uzupełniona warstwą żwiru.
Więcej informacji o tym jak wybrać odpowiednie kruszywo na podjazd, można znaleźć na stronie składu kruszyw https://podolski-kruszywa.pl/kruszywo-na-podjazd/
Projektowanie podjazdu
W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się kamień na podjazd. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych fachowców, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią. Szerokość podjazdu raczej nie powinna być mniejsza niż 3 metry. Taki rozmiar podjazdu to absolutne minimum, które umożliwi wjeżdżanie do garażu nawet większymi samochodami. Podjazd trzeba zaprojektować tak, żeby uniemożliwić gromadzenie się w nim wody, a zimą również lodu. Dlatego tak ważne jest uwzględnienie w projekcie nachylenia bocznego oraz wzdłużnych. Trzeba również zaprojektować i przygotować system, który umożliwi przyjęcie dużej ilości wody w krótkim czasie.