Handel i usługiTransport i motoryzacja

Czy w każdym samochodzie osobowym da się zamontować hak holowniczy?

Hak holowniczy jest bardzo przydatny i zamontowanie go znacznie ułatwia życie. Praktycznie w każdym samochodzie osobowym można zamontować hak holowniczy. Mówimy jednak tylko i wyłącznie o hakach ze specjalną i dedykowaną homologacją. Haki takie mają swoje specjalne przeznaczenie do pojazdów danej marki i o danym modelu. Pasują idealnie i nie niszczą struktury karoserii danego samochodu.

Haki holownicze tylko z homologacją

Producenci haków holowniczych wydają ogromne pieniądze na zdobycie homologacji, są robione specjalne badania i dopasowuje się odpowiednie haki do odpowiednich aut. Gdyby te działania były nie potrzebne i nie zmieniałyby nic w kwestii montowania haków holowniczych, na pewno nie byłyby czynione. Zamontowanie odpowiedniego haka to idealne dopasowanie go do danego modelu samochodu.

Haki montujemy samodzielnie i w specjalnych warsztatach

Haki holownicze montujemy czasami samodzielnie, przy hakach z homologacją, nie jest to żaden problem. Otwory haka pasują doskonale do otworów, które znajdują się na karoserii. Hak jest bardzo dobrze przystosowany do danego pojazdu, ma dobry uciąg i jego bezpieczeństwo jest zapewnione przez producenta i daną homologację. Czasami w kwestii montowania haków zwracamy się do wyspecjalizowanych warsztatów i tam doskonale zostanie wykonana usługa, zamontowania haka holowniczego.

Co z samochodami na gwarancji?

Bardzo często się zdarza, że dealerzy zabraniają montowania haków holowniczych w nowych samochodach, które dopiero co wyjechały z salonów. Sprzedawcy straszą swoich klientów utratą gwarancji. Jest to sprawa dyskusyjna i sam temat kończy się, w różnych salonach sprzedaży, różnie. Zawsze dobrze jest dyskutować i jako główny argument wysuwać sprawę haków holowniczych z homologacją.

Czy w każdym samochodzie osobowym da się zamontować hak holowniczy?

Otóż tak, w każdym samochodzie osobowym możemy zamontować hak holowniczy, ale tylko hak specjalnie dedykowany danej marce i danemu modelowi. Wszelkie przeróbki haków nie są wskazane i nawet są niebezpieczne.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 9 =