Przemysł i technologieRóżne

Czy warto wypożyczyć odkurzacz przemysłowy?

Zwykły odkurzacz z trudem daje sobie radę ze sprzątaniem po domowym remoncie, tym bardziej nie nadaje się do użycia w różnych dziedzinach przemysłu. Tu egzamin zda odkurzacz przemysłowy. Czym jest i dlaczego nieraz lepsze będzie wypożyczenie odkurzacza przemysłowego niż jego kupno?

Odkurzacz przemysłowy – urządzenie do zadań specjalnych

Zasada działania odkurzaczy domowych i przemysłowych jest taka sama. Jednak odkurzacze przemysłowe mają inne zastosowanie i zdecydowanie większą moc. Solidna budowa, pojemny zbiornik i dobre przystosowanie do pracy w nietypowych, trudnych warunkach sprawia, że takie odkurzacze dają sobie radę przy usuwaniu pyłów czy innych trudnych zanieczyszczeń.

Ze względu na rodzaj prac wyróżnia się trzy typy odkurzaczy:

  • L – do usuwania pyłów i drobnego gruzu,
  • M – usuwa odpady gipsowe, z farby, gruz;
  • H – mają specjalne filtry, które pozwalają na usuwanie niebezpiecznych odpadów i zanieczyszczeń (pleśń, azbest, kadm i inne).

Gdzie sprawdzi się odkurzacz przemysłowy

Najkrócej mówiąc, odkurzacz przemysłowy sprawdzi się wszędzie tam, gdzie powstaje dużo drobnych odpadów, typu pyły czy drobny gruz. W zakładach pracy, w których używa się frezarek, tokarek, szlifierek czy innych maszyn obrabiających, odkurzacz przemysłowy jest wręcz niezbędny.

Obecnie firmy remontowo-budowlane wręcz nie wyobrażają sobie sprzątania bez profesjonalnego odkurzacza. Z kolei specjalistyczny odkurzacz piorący przyda się firmom sprzątającym.

Kupić czy wypożyczyć?

Odkurzacz przemysłowy jest oczywiście droższy od domowego. Dlatego jego kupno trzeba dobrze rozważyć. Jeśli będzie wykorzystywany często i regularnie, to kupno jest jak najbardziej uzasadnione.

Jeśli jednak będzie używany okazyjnie, to lepszą opcją jest wypożyczenie odkurzacza przemysłowego. To szczególnie istotne, gdy np. raz będzie potrzebny odkurzacz do zwykłych pyłów, a innym razem do sprzątnięcia zerwanej farby i resztek gipsowych. Wypożyczenie odkurzacza będzie też rozwiązaniem przy domowych remontach, gdy zwykły sprzęt nie daje rady.

Obecnie jest sporo wypożyczalni, które oferują sprzęt bardzo wysokiej jakości. Dzięki temu można wypożyczyć odkurzacz przemysłowy do wykonania zaplanowanych prac, a następnie go oddać.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 12 =