Budownictwo i aranżacja

Czym jest wertykulacja trawnika?

Kiedy po zimie nasz ogród budzi się do życia, musimy odpowiednio zadbać o pielęgnację trawnika. Resztki mchu czy liści mogą być uciążliwe do usunięcia samodzielnie, jednak z pomocą przychodzą nam specjalistyczne narzędzia. Zabieg pielęgnacyjny, jakim jest wertykulacja trawnika, przeprowadza się za pomocą odpowiednich narzędzi. Dowiedz się, na czym polega wertykulacja, jak się ją wykonuje i dlaczego, oraz jakie narzędzia są do tego przeznaczone.

Wertykulacja trawnika – pobudzanie murawy do wzrostu

Podstawową czynnością, jaką powinno się wykonywać wiosną, jest wertykulacja trawnika. Polega ona na pionowym nacinaniu powierzchni murawy metalowymi ostrzami, za pomocą specjalnego narzędzia. Taki zabieg pielęgnacyjny umożliwia lepszy dostęp powietrza i promieni słonecznych oraz dopływ wody do trawy. Jest to bardzo odżywcze i zapewnia lepszy i szybszy wzrost. Podczas wykonywania tego zabiegu usuwane są resztki mchu i obumarłych roślin, a także liście i patyki, które zalegają na trawniku. Jak wcześniej wspomniano, wertykulację należy przeprowadzić po zimie, późną wiosną, ale i również wtedy, kiedy na trawniku utworzyła się spora warstwa filcu.

Czym wykonywać wertykulację? Wybierz solidne produkty

Bezpiecznie i skutecznie przeprowadzony zabieg pielęgnacyjny daje nam gwarancję uzyskania oczekiwanych korzyści. Wertykulacja jest bardzo ważna, dlatego też należy wykonywać ją specjalnie do tego przeznaczonym urządzeniem. Decydując się na wertykulator spalinowy, z pewnością pobudzimy trawnik bez zbędnego wysiłku, za to z dużą dokładnością i bezpieczeństwem. Jeżeli powierzchnia naszego trawnika wymaga sporej pracy, z pewnością takie urządzenie nam się przyda. Jeżeli nie posiadamy wertykulatora, a nie do końca jesteśmy zdecydowani na zakup, możemy wypożyczyć dane urządzenie. Wykorzystując jedynie kilka razy w roku wertykulatory wypożyczalnia jest doskonałym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy i czasu. Warto zatem zainteresować się wypożyczeniem tego typu sprzętu, a więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie http://budo-trans.com/aeratory-i-wertykulatory/

Warto zadbać o swój trawnik, aby jak najlepiej przygotować go po ciężkim okresie, jakim była zima czy dłuższy zastój. Dzięki temu wspomożemy jego regenerację i wzrost trawy, pozbywając się zbędnego filcu i umożliwiając pobieranie minerałów i składników odżywczych.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 4 =