Ślub i wesle

Ile kosztuje wedding planner?

Jeszcze kilkanaście lat temu zlecenie przygotowania ślubu i wesela komuś innemu było nie do pomyślenia, zwłaszcza w sferze, która nie obejmowała milionerów oraz rodziny królewskiej z Wielkiej Brytanii. Dziś powszechnie wiadomo, że jeśli ktoś nie ma serca czy wyobraźni, aby idealnie przygotować swoją uroczystość, czy po prostu cierpi na niedosyt czasu – wedding planner jest na wyciągnięcie ręki.

Usługi tego rodzaju profesjonalistów są coraz powszechniejsze, choć nadal spotyka się je przede wszystkim w dużych miastach, gdzie możliwości są również większe. Nie jest jednak problemem zatrudnienie kogoś, kto pracuje w danym województwie, do organizacji ślubu i wesela w mniejszej miejscowości. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, z jakim kosztem związana jest tego rodzaju decyzja.

Dla kogo wedding planner?

Na pewno usługa wedding plannera nie jest dla każdego. Jeśli planujemy niewielką uroczystość w zasadzie bez większego wesela, dla niedużej liczby gości – wykupienie usługi konsultanta ślubnego zwykle mija się z celem. Jest to jednak dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy planują zaprosić sporą ilość gości, a jednocześnie zadbać o to, aby wszyscy doskonale się bawili w idealnie dopracowanej scenerii. Wedding planner to świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu ani ochoty rozglądać się za ślubnymi promocjami, a chcą po prostu konkretnych rozwiązań i mają na określony budżet. Taki specjalista określi, jakie w ramach tego budżetu są możliwości, przedstawi ewentualne alternatywy, ale przede wszystkim zadba o to, aby wszystko było dopracowane i zapięte na ostatni guzik w dniu ślubu – aby młoda para nie musiała się tym przejmować.

Zróżnicowane koszty obsługi

Na dobrą sprawę koszty obsługi przez konsultanta ślubnego bywają niezwykle zróżnicowane, co jest zasługą przede wszystkim miejsca zamieszkania, oferty, z której korzystamy u danego konsultanta, okresu pozostałego do ślubu czy nawet dodatkowych opcji, na które się zdecydujemy. O wiele więcej zapłacimy za ślub, który jest realizowany w krótkim czasie – bo mniej jest również czasu na planowanie, dogadywanie cen czy zmianę rozmaitych szczegółów. Co istotne, za całą usługę podstawową realizacji ślubu, wesela, przygotowanie dekoracji, a nierzadko również stworzenie odpowiednich poprawin zapłacimy konsultantowi ślubnemu około 10 tysięcy złotych. Jeśli ślub jest niezwykły, w nietypowym miejscu czy w innym kraju albo chcemy dodatkowych aktywności, które wymagają więcej pracy – cena oczywiście wzrasta. Warto jednak od razu ustalić, jaki jest koszt wynajęcia konsultanta, by móc ująć to w swoim budżecie weselnym.

Udostępnij