Gastronomia i hotelarstwo

Kuchnia polska – za co ją uwielbiamy?

Dania kuchni polskiej towarzyszą nam każdego dnia, przywodząc na myśl smaki dzieciństwa. Dzięki temu chętnie spożywamy tradycyjne polskie potrawy, zarówno w domu, jak i w restauracji.

Początki kuchni polskiej

Bogata historia oraz wpływ innych kultur miały ogromne znaczenie w kształtowaniu się kuchni polskiej. Ich wpływ można dostrzec w nazwach wielu potraw, takich jak pierogi ruskie, barszcz ukraiński czy fasolka po bretońsku. Kuchnia polska znana jest na całym świecie z treściwych potraw, których bazę stanowi mięso wieprzowe, kapusta, ziemniaki oraz dania mączne. Dawniej na polskich stołach królowała dziczyzna, ryby oraz produkty zbożowe, takie jak na przykład kasza. Polska kuchnia kojarzona była z używaniem dużej ilości soli oraz miodu.

Tradycyjne polskie potrawy

Typowe dania kuchni polskiej to między innymi pierogi, bigos, gołąbki, kotlet schabowy, placki ziemniaczane oraz flaki. Są one znane na całym świecie i nieustannie kojarzone z naszym krajem. Nieodłączną częścią polskiej kuchni są również zupy. Do najbardziej popularnych zaliczyć można żurek, barszcz czerwony, rosół, zupę pomidorową, kapuśniak oraz krupnik. Natomiast słynne polskie desery to między innymi faworki, babka, makowiec, a także sernik. W tradycyjnej kuchni polskiej najbardziej uwielbiamy pyszny smak potraw oraz uczucie sytości po posiłku.

Gdzie zjeść w Krakowie?

Liczne restauracje w Krakowie pozwalają wybrać odpowiednie miejsce, w którym warto zjeść. Miłośnicy kuchni polskiej powinni udać się do krakowskiej Restauracji Pod Baranem, gdzie można skosztować tradycyjnych polskich potraw. W menu znajduje się między innymi żurek po krakowsku, kotlet schabowy panierowany, pierogi z mięsem albo ruskie, bigos po staropolsku oraz placki ziemniaczane ze śmietaną. Restauracja Pod Baranem to najlepsza restauracja w Krakowie, która mieści się w pobliżu zamku na Wawelu. Posiada ona przytulne wnętrze, zapewniające nastrojowy klimat. Potrawy przygotowywane są bezpośrednio przed podaniem, dzięki czemu zawsze są pyszne i świeże.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − dwa =