Przemysł i technologie

Ile trwa produkcja filmu reklamowego?

Produkcja filmu reklamowego jest złożona i czasochłonna. Cały proces składa się z kilku etapów, a w szczególności z: przygotowania koncepcji, sporządzenia scenariusza, nagrania, montażu. Czas powstania filmu reklamowego zależy właśnie od przebiegu tych etapów. Poniżej wyjaśniamy, jak wygląda proces tworzenia filmu reklamowego.

Przygotowanie koncepcji i ceny

Proces rozpoczyna kontakt klienta z wykonawcą. Na tym etapie prowadzone są rozmowy, badanie potrzeb, określenie oczekiwań, ustalenie koncepcji i ceny. Zajmuje to około 2-3 dni.

Sporządzenie i podpisanie umowy

W umowie zawarte są wszelkie informacje na temat zdjęć, montażu, poprawek, czasu realizacji. Zajmuje to około 1 dnia, ale czas uzależniony jest w tym przypadku od zleceniodawcy (klienta).

Napisanie scenariusza

Ta część polega na napisaniu scenariusza, naniesienie poprawek przez klienta i zaakceptowanie go. Zajmuje to około 4 dni. Należy jednak pamiętać, że przed rozpoczęciem pisania scenariusza należy stworzyć koncepcję i plan reklamy, które powinny być spójne z wizerunkiem firmy i profilem jej działalności. Jednocześnie trzeba również zadbać o to, by przekaz był interesujący i przyciągał uwagę odbiorców.

Przygotowywanie do nagrań

Etap ten zależny jest od zaawansowania i skomplikowania stworzenia filmu. Czasami trzeba wynająć salę, różne rekwizyty, skontaktować się z aktorami, lektorem. Zazwyczaj wystarczy 1 dzień, ale może się przedłużyć do 2-3 dni.

Nagranie

Samo nagranie trwa około 1 dzień, ale może się przedłużyć o kolejny dzień, jeśli nagrania wymagają zmiany lokalizacji.

Montaż

To ostatni etap kończący proces tworzenia filmu reklamowego. Czas montażu uzależniony jest od wielu czynników, jak np.: ilości materiału, scen, ujęć oraz metodzie montażu. W tej części wliczane są także uwagi i zastrzeżenia klienta, które trzeba uwzględnić i poprawić. Etap ten trwa około 3-14 dni.

Ile trwa produkcja filmu reklamowego?

Żeby wyprodukować bardzo dobry film reklamowy, trzeba poświęcić sporo czasu, ale efekty będą satysfakcjonujące. Stworzenie nieskomplikowanego filmu reklamowego to około 10 dni. Przy bardziej złożonych projektach czas ten wydłuża się do 20 dni.

Tworząc film reklamowy dla swojego biznesu warto powierzyć cały proces doświadczonej firmie zajmującej się tworzeniem filmów reklamowych. Współpraca z fachowcami umożliwia stworzenie świetnego materiału, który zrealizuje oczekiwane efekty.

Więcej informacji na temat produkcji filmów reklamowych można znaleźć na stronie https://imagepro.pl/filmy-promocyjne-dla-firm/

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × pięć =