Handel i usługiPrzemysł i technologie

4 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy Internetu dla firmy

Przez dzisiejszy postęp technologii, internet dla firm jest najważniejszą sprawą przy rozwoju przedsiębiorstwa. Przy wyborze dostawcy Internetu dla firmy, jak również dla potrzeb prywatnych, trzeba zwrócić na 4 elementarne rzeczy, które dzisiaj wam zaprezentujemy.

Pierwsza rzecz to przede wszystkim duża przepustowość łącza. Nieważne jak bardzo stabilne ono będzie, szybkość dostępu do informacji może zaważyć na dochodach firmy. Przy placówkach, które są wybudowane w dużych miastach, polecamy stawiać na Internet światłowodowy. Mimo wszystko internet szerokopasmowy ma się nijak do potężnej transmisji danych oferowanej przez światłowód (przy transmisji danych może to być nawet 4TB/s).

Kolejna sprawa to kompleksowość usług. Jest to tak jakby “filar”, który pozwala zyskać zaufanie do dostawcy Internetu. Wliczamy w to dostępność serwisu, zaopatrywanie firmy w sprzęt, taki jak router, switch, kable oraz rady dla pracowników jak obnosić się z nowym sprzętem. Jest to niezbędne, gdyż wiele osób w firmie potrzebuje na już stałego dostępu do Internetu, natomiast niektóre firmy dopiero po kilku dobach odpowiadają na zgłoszenie usterki. Warto również sprawdzić, czy dostawca oferuje usługi telefoniczne, które są przydatne w komunikacji między pracownikami firmy.

Trzeci filar dobrego dostawcy niejako łączy się z poprzednim. Chodzi tu o wsparcie IT, czyli sztabu zajmującego się komputerami. Rozwiążą każdy problem – jednak w jakim czasie? Najlepiej, gdyby było one całodobowe, wtedy mielibyśmy pewność, że usterka nie zaważy na dochodach przedsiębiorstwa.

Ostatni temat to opinie na temat dostawcy. Nawet każde zapewnienie ma się nijak, jeżeli nie jest to poparte twardymi i rzetelnymi opiniami. Do samego końca przed wyborem usług warto sprawdzać opinie na różnych portalach, aby nie żałować współpracy.

Czasami nie możemy mieć wszystkiego na raz, jednak pamiętajmy o tych 4 elementarnych sprawach, które stoją za dobrym wizerunkiem każdego dostawcy internetu. Warto sprawdzić, na której z nich najbardziej nam zależy i wybrać tą, która próbuje dostarczyć to, na czym nam zależy.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × jeden =