Miednica po porodzie – jak o nią zadbać?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że różnego rodzaju ćwiczenia po porodzie będą pozwalały świeżo upieczonym mamom nie tylko i wyłącznie wrócić do formy, ale również zadbać o samopoczucie. Nie wszystkie kobiety pamiętają jednak o wzmacnianiu dna miednicy. W jaki sposób powinna być ćwiczona miednica po porodzie?

Trening mięśni dna miednicy – od czego dokładnie powinno się zacząć?

Rekomendowane jest przede wszystkim bardzo dokładne zlokalizowanie mięśni Kegla. Warto wiedzieć, że wzmacnianie wspomnianych mięśni będzie efektywne tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie wykonywane właściwie. Należy mieć świadomość, że zdecydowanie najlepszym możliwym sposobem na ich znalezienie będzie zatrzymanie przez kobietę strumienia moczu w trakcie wizyty w toalecie. Umożliwią to właśnie mięśnie dna miednicy. Koniecznie trzeba pamiętać, aby wspomniany eksperyment wykonać tylko raz. W przeciwnym razie można spodziewać się efektu zupełnie odwrotnego do zamierzonego.

Jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy?

Jeżeli już kobieta zrozumie, które mięśnie powinna napinać, może bez żadnego problemu robić to w różnych pozycjach. Wystarczy bowiem napiąć mięśnie, a następnie policzyć do 8. Kolejnym etapem będzie rozluźnienie mięśni, odczekanie chwili i powtórzenie wspomnianego ćwiczenia. Rekomendowane jest wykonywanie od ośmiu do dwunastu powtórzeń. Panie muszą pamiętać, aby w trakcie treningu pod żadnym pozorem nie wstrzymywać oddechu, a także nie napinać mięśni brzucha czy pośladków. Seria ćwiczeń powinna być wykonywana przynajmniej kilka razy dziennie.

Jak zdobyć wiedzę na temat treningu miednicy?

Kobieta powinna przede wszystkim w pierwszej kolejności zdobyć wiedzę dotyczącą treningu mięśni dna miednicy. Świetnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w książki, a także uczestniczenie w kursie organizowanym przez firmę BeBo®. Panie będą miały wtedy całkowitą pewność, że prawidłowo wykonują poszczególne ćwiczenia. Podczas kursów prowadzonych przez doświadczonych specjalistów można uzyskać odpowiedź na każde pytanie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − thirteen =