Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że różnego rodzaju ćwiczenia po porodzie będą pozwalały świeżo upieczonym mamom nie tylko i wyłącznie wrócić do formy, ale również zadbać o samopoczucie. Nie wszystkie kobiety pamiętają jednak o wzmacnianiu dna miednicy. W jaki sposób powinna być ćwiczona miednica po porodzie?
Trening mięśni dna miednicy – od czego dokładnie powinno się zacząć?
Rekomendowane jest przede wszystkim bardzo dokładne zlokalizowanie mięśni Kegla. Warto wiedzieć, że wzmacnianie wspomnianych mięśni będzie efektywne tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie wykonywane właściwie. Należy mieć świadomość, że zdecydowanie najlepszym możliwym sposobem na ich znalezienie będzie zatrzymanie przez kobietę strumienia moczu w trakcie wizyty w toalecie. Umożliwią to właśnie mięśnie dna miednicy. Koniecznie trzeba pamiętać, aby wspomniany eksperyment wykonać tylko raz. W przeciwnym razie można spodziewać się efektu zupełnie odwrotnego do zamierzonego.
Jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy?
Jeżeli już kobieta zrozumie, które mięśnie powinna napinać, może bez żadnego problemu robić to w różnych pozycjach. Wystarczy bowiem napiąć mięśnie, a następnie policzyć do 8. Kolejnym etapem będzie rozluźnienie mięśni, odczekanie chwili i powtórzenie wspomnianego ćwiczenia. Rekomendowane jest wykonywanie od ośmiu do dwunastu powtórzeń. Panie muszą pamiętać, aby w trakcie treningu pod żadnym pozorem nie wstrzymywać oddechu, a także nie napinać mięśni brzucha czy pośladków. Seria ćwiczeń powinna być wykonywana przynajmniej kilka razy dziennie.
Jak zdobyć wiedzę na temat treningu miednicy?
Kobieta powinna przede wszystkim w pierwszej kolejności zdobyć wiedzę dotyczącą treningu mięśni dna miednicy. Świetnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w książki, a także uczestniczenie w kursie organizowanym przez firmę BeBo®. Panie będą miały wtedy całkowitą pewność, że prawidłowo wykonują poszczególne ćwiczenia. Podczas kursów prowadzonych przez doświadczonych specjalistów można uzyskać odpowiedź na każde pytanie.