Różne

Praca w Niemczech czy w Norwegii? – popularne kierunki emigracji inżynierów

Średnie miesięczne wynagrodzenie brutto w Polsce jest jednym z najniższych w Europie.

Możemy tylko pomarzyć o przeciętnej pensji mieszkańca Szwajcarii, Luksemburga, czy Danii, którzy zarabiają znacznie więcej. Atrakcyjne zarobki i dobre warunki pracy oferowane przez firmy zagraniczne kuszą i coraz więcej osób decyduje się na opuszczenie kraju. Każdy, kto włada biegle językiem obcym ma szansę ubiegać się o pracę na terenie krajów Unii Europejskiej. Szczególnie poszukiwani są inżynierowie, brakuje również fachowców takich jak elektrycy, mechanicy czy spawacze. W niektórych krajach język angielski wystarczy w innych niestety nie – Wielka Brytania i Holandia dają szansę zatrudnienia osobom znającym angielski, w Niemczech pracodawcy wymagają komunikatywnej znajomości niemieckiego, podobnie jest również we Francji, gdzie na wyższych stanowiskach francuski jest obowiązkowy.

NIEMCY

Ten kraj jest kierunkiem emigracji Polaków od bardzo dawna. Do podjęcia pracy w Niemczech polskich inżynierów zachęca dużo wyższy standard życia oraz bardzo dobre zarobki. Duże szanse będą mieć inżynierowie z branży chemicznej, elektromaszynowej, rafineryjnej, energetycznej, hutniczej oraz chemicznej.

HOLANDIA

W tym kraju poszukiwani są specjaliści z branży wytwórczej i budowlanej.

DANIA

Kraj przyjazny emigrantom, bardzo atrakcyjny dla inżynierów.

NORWEGIA

To jeden z obszarów Unii Europejskiej, który proponuje stosunkowo najwyższe płace. prawdopodobnie ze względu na to, że przede wszystkim pożądani są pracownicy z dość trudnych dziedzin, takich jak inżynieria budowlana czy informatyka.

WIELKA BRYTANIA

W Wielkiej Brytanii brakuje specjalistów technicznych, żeby mieć szansę na zatrudnienie trzeba posiadać odpowiednie wykształcenie oraz doświadczenie, a także bardzo dobrą znajomość języka angielskiego, w tym języka branżowego.Polacy emigrują coraz częściej i coraz chętniej, zmienia się też charakter takich wyjazdów. Nie jest to emigracja tylko w poszukiwaniu zarobku, ale realna szansa na rozwinięcie swojej kariery.

Udostępnij