Budownictwo i aranżacjaHandel i usługi

Rolety plisowane czy rolety dzień/noc – co sprawdza się lepiej?

Aranżacja okien ma bardzo duże znaczenie dla odpowiedniego doświetlenia pomieszczeń w domu lub w mieszkaniu. Mają one również ogromny wpływ na estetykę naszych wnętrz. Jeżeli dodatkowo jesteśmy posiadaczami różnego rodzaju roślin doniczkowych, podczas wyboru rolet lub żaluzji powinniśmy się zastanowić nad ilością światła słonecznego, które będzie do nich docierało.

Zasada działania rolet dzień/noc

Rolety dzień/noc od kilku sezonów cieszą się dość dużą popularnością. Szczególnie chętnie są instalowane w nowoczesnych wnętrzach, gdzie idealnie wkomponowują się w modny wystrój. Rolety tego typu składają się z dwóch warstw materiału, które posiadają różny stopień przepuszczalności światła. Pozwala to na wygodną regulację stopnia nasłonecznienia naszych pomieszczeń. Tkanina ciemna jest ułożona w poziome pasy na przemian z jasną, co daje dodatkowo ciekawe efekty wizualne.

Plisy – wygodne i eleganckie

Rolety plisowane swoim wyglądem przypominają delikatną harmonijkę. Ich montaż, w przeciwieństwie do osłon typu dzień/noc, nie wymaga zastosowania kasetki, ani prowadnic, dzięki czemu “nie kradną” nawet centymetra z powierzchni szyby. Ogromnym atutem plis jest możliwość umieszczania ich w dowolnym miejscu okna: na samej górze, w połowie lub tylko na dole. Rolety plisowane sprawdzają się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i w klasycznych. Kolorowe idealnie wkomponują się w aranżację pokoju dziecięcego, natomiast bardziej stonowane będą dyskretnie regulowały doświetlenie salonu.

Rolety dzień/noc czy plisy?

Miłośnicy innowacyjnych, modnych rozwiązań z pewnością bardziej zainteresują się roletami dzień/noc. Jednak w tym przypadku należy pamiętać, że dodatkowe elementy montażowe zmniejszają powierzchnię okna. Ponadto tego typu roletą, niezależnie od kąta padania światła, musimy przysłaniać całe szyby. Natomiast w przypadku plis możemy je ustawić w dowolnym punkcie okna, np. świetnie sprawdzą się w kuchni, jako zazdrostki. Dodatkowo bardzo łatwo się zdejmują, dzięki czemu można je wygodnie prać.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × jeden =