Handel i usługiRóżne

W jakim okresie najlepiej kupować drewno kominkowe?

Do palenia w kominku może być wykorzystane drewno opałowe lub brykiet kominkowy. Przygotowując się do sezonu grzewczego trzeba więc oszacować, ile drewna opałowego będzie się potrzebować. W przypadku brykietu kominkowego wyliczenia nie muszą być aż tak dokładne i nie trzeba też robić zaopatrzenia od razu na cały okres grzewczy. Brykiet kominkowy można kupować wówczas kiedy ma atrakcyjną, promocyjną cenę, nie musi schnąć, bo od razu jest gotowy do użycia. Z kolei w przypadku drewna kominkowego sytuacja wygląda już nieco inaczej.

Drewno kominkowe – co wpływa na termin jego zakupu?

Do palenia w kominku wykorzystuje się drewno liściaste, najczęściej jest to – dąb, grab, brzoza, olcha, jesion. Są polecane do palenia w kominku ze względu na wysoką kaloryczność, dającą dużo ciepła. Brzoza ma nieco mniejsza kaloryczność, szybciej schnie, ale jest polecana raczej do rozpalania ze względu na szybkie spalanie. Niemniej jednak zasada jest jedna – drewno kominkowe musi być odpowiednio podeschnięte, aby palenie było efektywne i ekologiczne. Przyjmuje się, że drewno nadające się do palenia kominkowego musi leżakować oraz schnąć 2 lata. Jest to bardzo ważna informacja dla oszacowania ile drewna będzie się potrzebować na zimę. Najkorzystniej jest kupować drewno na zaś, wówczas mamy pewność, że zdąży odpowiednio wyschnąć. Warto kupować drewno z pewnym zapasem, by zostało trochę na kolejny sezon grzewczy.

Termin kupowania drewna kominkowego

Najkorzystniej kupować drewno opałowe na wiosnę, wtedy jest nieco taniej niż w sezonie grzewczym, a poza tym zdąży odpowiednio podeschnąć. Drewno kominkowe można kupować bezpośrednio od nadleśnictwa lub osób / firm handlujących drewnem kominkowym. Kupując bezpośrednio od nadleśnictwa, wiosną po świeżej wycince, musimy wziąć pod uwagę, że dopiero za 2 lata drewno będzie miało najlepsze właściwości grzewcze. Natomiast zaopatrując się u pośredników drewno może być już podeschnięte (np. został zapas z poprzedniego roku), więc do zimy będzie już odpowiednie.

Atrakcyjne ceny i transport zamówionego drewna oferuje firma
http://www.drewnokominkowe.wroclaw.pl/

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − 5 =