Różne

Gdzie wynająć samochód zastępczy do nauki jazdy?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że z roku na rok coraz bardziej popularny jest wynajem samochodu zastępczego do nauki jazdy. Nie wszyscy właściciele szkół jazdy wiedzą jednak, gdzie dokładnie można wypożyczyć samochód zastępczy do nauki jazdy.

Wypożyczalnia samochodów do nauki jazdy

Można zaobserwować, że w ostatnich latach powstało bardzo dużo wypożyczalni specjalizujących się w wynajmie samochodów, które są odpowiednio przystosowane do nauki jazdy. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że szkoły jazdy są zainteresowane powiększaniem floty swoich pojazdów w okresie, gdy jest zwiększony popyt na kursy. Przedsiębiorstwa nie zawsze jednak mogą sobie pozwolić na zakup pojazdu.

Wspomniane wypożyczalnie doskonale znają nie tylko potrzeby ośrodków nauki jazdy, ale również kierowców. Posiadają zatem tylko i wyłącznie pojazdy najwyższej możliwej klasy. Koniecznie trzeba również zaznaczyć, że wszystkie samochody udostępniane szkołom jazdy są wyposażone w podświetlany znak „L”, dodatkowe pedały instruktora czy pomocnicze lusterka. Godny uwagi jest fakt, że wynajęcie samochodów do nauki jazdy przynosi ośrodkom szkolenia kierowców nie tylko korzyści finansowe, ale również wizerunkowe.

Zobacz:  Odszkodowania komunikacyjne Kraków - Kancelaria Citi

Samochód zastępczy do nauki jazdy po kolizji

Wypożyczalnie samochodów do nauki jazdy przewidziały także sytuację, że samochód danego ośrodka nauki jazdy może uczestniczyć w wypadku. Szkoła jazdy musi wtedy w stosunkowo krótkim czasie zaopatrzyć się w kolejny pojazd. W zdecydowanej większości przypadków nie będzie dysponowała odpowiednimi środkami do zakupu, dlatego jedynym wyjściem będzie auto zastępcze.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że szkoła jazdy nie będzie pokrywała kosztów związanych z wypożyczeniem. Są one bowiem pokrywane z OC danego sprawcy wypadku. Dla szkoły jazdy jest to zdecydowanie większe wsparcie niż mogłoby się wydawać. Przedsiębiorstwo nie musi bowiem rezygnować z kursów czy kursantów. Szkoły jazdy mogą zatem bez żadnego problemu planować kolejne kursy. Nie są również stratne finansowo.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + 5 =