Budownictwo i aranżacja

Jak przechowywać węgiel?

Węgiel jest obecnie najpopularniejszym ze wszystkich stosowanych paliw stałych. To dlatego, że jest on z reguły łatwo dostępny, charakteryzuje się przy tym stosunkowo niską ceną oraz dużą wydajnością. Z racji tego, że sezon grzewczy w Polsce trwa nawet 7 miesięcy, przeciętne gospodarstwo domowe zużywa całkiem spore ilości węgla rocznie. Warto więc mieć wiedzę na temat tego, jak najlepiej przechowywać opał, aby nie stracił swojej wartości.

W jaki sposób przechowywać węgiel?

Węgiel jest materiałem, który zajmuje dużo miejsca i silnie brudzi otoczenie, co sprawia, że magazynowanie go może być dość kłopotliwe. Osoby, które odwiedziły skład węgla Wrocław w celu zakupu dużej ilości opału, z pewnością zastanawiają się, w jaki sposób najlepiej go przechowywać. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że nowoczesne domy bardzo często nie posiadają piwnicy, stąd też uzyskanie odpowiednich warunków do przechowywania opału może być bardzo trudne.

Węgiel najlepiej jest składować w kotłowni, gdzie jest stosunkowo sucho. Może być on zwyczajnie usypany w stos bądź też ułożony w specjalnym boksie. Uznaje się, że bezpieczna odległość węgla od pieca to minimum 1 metr.

Klienci, którzy zdecydowali się na zakup węgla w workach, mają nieco ułatwione zadanie. Można ułożyć go w estetyczne sterty i przechowywać w przydomowym garażu.

Osoby, które chcą magazynować węgiel na zewnątrz muszą pamiętać o zabezpieczeniu go specjalną folią ochronną, a także o stworzeniu warstwy izolacyjnej od podłoża.

Dlaczego odpowiednie przechowywanie węgla jest tak ważne?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że niewłaściwe warunki składowania opału mogą powodować jego zmiękczenie i zmniejszenie kaloryczności. Wilgotny węgiel rozpala się o wiele trudniej, a także wydziela mniejsze ilości ciepła podczas procesu spalania. Szczególnie niebezpieczny może być zbyt wilgotny ekogroszek, ponieważ może on doprowadzić do uszkodzenia palnika retortowego w domowym piecu. Jak widać, odpowiednie warunki przechowywania opału mają kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o jego właściwości. Warto również wybrać skład węgla we Wrocławiu, który oferuje paliwo opałowe najlepszej jakości.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + 6 =