Różne

Ile można zaoszczędzić na dojazdach do pracy?

Praca umożliwia nam zarabianie. Jeśli zakład jest oddalony od naszego miejsca zamieszkania o kilak czy nawet kilkanaście kilometrów, a szef nie oddał nam do dyspozycji służbowego, to warto pomyśleć o tym, jak zaoszczędzić na takich dojazdach. Suma naszych wydatków może być naprawdę ogromna, szczególnie jeżeli do tej pory dojeżdżaliśmy autem.

Prostym sposobem na oszczędność pieniędzy jest skorzystanie z transportu publicznego. Zamiast jednak kupować pojedyncze bilety warto zainwestować w bilet miesięczny. Czasem jednak, aby dotrzeć do celu trzeba się przesiąść do innego autobusu lub tramwaju. W takim przypadku należy zakupić bilet sieciowy. Umożliwi on nam przejazdy różnymi miejskimi środkami transportu nawet w wolne dni. Obecnie wiele zakładów pracy dofinansowuje przejazdy swoich pracowników komunikacją miejską lub też wynajmuje autobusy, które dowożą pracowników do zakładu.

Latem do pracy można jeździć rowerem. Jeśli pogoda dopisuje, a firma znajduje się niedaleko, to zawsze można dotrzeć tam piechotą. W ten sposób nie tylko zaoszczędzimy nasze pieniądze, ale również zadbamy o swoje zdrowie. Podczas godzinnego marszu nasz organizm odpowiednio się dotleni. Poza tym stracimy sporo kalorii. Nie będziemy musieli dodatkowo chodzić na siłownie czy też tracić czas na bieganie. Taki codzienny spacer jest połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Niestety z takiej opcji mogą skorzystać osoby, których zakłady pracy są oddalone o kilkanaście kilometrów, ale i dla nich znajdzie się skuteczny sposób na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy.

Są osoby, które nie wyobrażają sobie życia bez samochodu. W niektóre miejsca również nie da się dojechać inaczej niż tylko autem. W takim przypadku również można znaleźć rozwiązanie na to, aby płacić mniej za paliwo. Są bowiem portale, na których można znaleźć pasażerów lub też można zaproponować współpracownikom wspólne dojazdy. W ten sposób koszty paliwa zostaną podzielone pomiędzy kila osób. Można też umówić się z kilkoma osobami, żeby jeździć na zmianę swoimi autami.

Jak widać jest naprawdę wiele sposób na to, żeby zaoszczędzić co miesiąc na dojazdach do pracy. Wybór należy tylko i wyłącznie od nas. Warto jednak pamiętać o tym, że dzięki takim alternatywą nie tylko w naszym portfelu pozostają pieniądze, ale dbamy również o środowisko. Ponadto nawet krótki spacer na autobus wpływa na nas pozytywnie. Podejmując zatrudnienie w nowej firmy należy od razu rozpatrzyć wszelkie za i przeciw związane z dojazdami do pracy i wybrać najlepszą, a zarazem najtańszą opcję.

Udostępnij