Inżynier ochrony środowiska

Ciężki żywot ma z ludźmi Matka Ziemia. Cały czas powstają zakłady produkcyjne i nowe elektrownie, do tego geometryczny przyrost odnotowuje się w ilości jeżdżących po drogach samochodów a to zdecydowanie nie sprzyja naszej planecie. Zatruwamy ją strasznie.

Na szczęście są ludzie, bardzo zdolni i wykształceni, którzy starają się jak mogą, by ludzkie działania w jak najmniejszych stopniu szkodziły naszej rodzicielce.Ochrona środowiska przede wszystkim. Nadeszły czasy otrzeźwiania ludzi z błędnego przekonania, że planeta nasza będzie wieczna i nic się z nią nie stanie. Tyle przecież mówi się choćby o efekcie cieplarnianym. Jeśli nie zaczniemy odpowiednio dbać o nasze miejsce w kosmosie, to źle się to skończy dla nas i dla planety.

Na szczęście z pomocą przychodzi inżynier ochrony środowiska, który doskonale wie co robić. Ktoś zapyta, gdzie pracuje taki inżynier? Choćby w wielkich koncernach produkujących oraz projektujących samochody. Projekt pojazdu musi być dostosowany do wszystkich norm, inaczej nie ma racji bytu. Taki inżynier wie co szkodzi planecie i w jakiej ilości. Gdyby nie ów profesja, z pewnością mięlibyśmy o wiele bardziej zanieczyszczone środowisko, niż jest obecnie. Warto jest kształcić się z zakresu ochrony środowiska ponieważ całkiem łatwo można znaleźć pracę. Aktualnie, kiedy Polska należy do Unii Europejskiej, której przepisy bezpieczeństwa i zdrowia są dosyć restrykcyjne, praktycznie żadna firma produkcyjna nie obędzie się bez takiego człowieka, ponieważ inżynier jest jednym z wymogów UE. Nikt zatem tego nie uniknie, nawet jeśli nie chce takiej osoby zatrudniać.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 1 =