Różne

Inżynier ochrony środowiska

Ciężki żywot ma z ludźmi Matka Ziemia. Cały czas powstają zakłady produkcyjne i nowe elektrownie, do tego geometryczny przyrost odnotowuje się w ilości jeżdżących po drogach samochodów a to zdecydowanie nie sprzyja naszej planecie. Zatruwamy ją strasznie.

Na szczęście są ludzie, bardzo zdolni i wykształceni, którzy starają się jak mogą, by ludzkie działania w jak najmniejszych stopniu szkodziły naszej rodzicielce.Ochrona środowiska przede wszystkim. Nadeszły czasy otrzeźwiania ludzi z błędnego przekonania, że planeta nasza będzie wieczna i nic się z nią nie stanie. Tyle przecież mówi się choćby o efekcie cieplarnianym. Jeśli nie zaczniemy odpowiednio dbać o nasze miejsce w kosmosie, to źle się to skończy dla nas i dla planety.

Na szczęście z pomocą przychodzi inżynier ochrony środowiska, który doskonale wie co robić. Ktoś zapyta, gdzie pracuje taki inżynier? Choćby w wielkich koncernach produkujących oraz projektujących samochody. Projekt pojazdu musi być dostosowany do wszystkich norm, inaczej nie ma racji bytu. Taki inżynier wie co szkodzi planecie i w jakiej ilości. Gdyby nie ów profesja, z pewnością mięlibyśmy o wiele bardziej zanieczyszczone środowisko, niż jest obecnie. Warto jest kształcić się z zakresu ochrony środowiska ponieważ całkiem łatwo można znaleźć pracę. Aktualnie, kiedy Polska należy do Unii Europejskiej, której przepisy bezpieczeństwa i zdrowia są dosyć restrykcyjne, praktycznie żadna firma produkcyjna nie obędzie się bez takiego człowieka, ponieważ inżynier jest jednym z wymogów UE. Nikt zatem tego nie uniknie, nawet jeśli nie chce takiej osoby zatrudniać.

Udostępnij