Zdrowie i uroda

Problem nietrzymania moczu. Jak wyleczyć tą dolegliwość?

Jednym z problemów, które są powodowane przez nieprawidłowo działające mięśnie dna miednicy jest nietrzymanie moczu. Jest to szczególnie uciążliwa dolegliwość.

Problem nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu jest to niezamierzone przez daną osobę opróżnienie pęcherza moczowego. Może ono wystąpić w postaci częściowej lub w postaci całkowitej. U zdrowego człowieka, z prawidłowo funkcjonującymi mięśniami dna miednicy, mocz jest utrzymywany w pęcherzu właśnie za pomocą tychże mięśni. Jednakże jeżeli mięśnie dna miednicy z jakiegoś powodu nie pracują prawidłowo to wtedy pojawia się problem z nietrzymaniem moczu w pęcherzu moczowym. Gdy pęcherz moczowy jest pełny człowiek odczuwa potrzebę oddania moczu, który następnie oddaje rozluźniając mięśnie. Jest to świadome oddawanie moczu. Natomiast różnego rodzaju nieprawidłowości powodują nieświadome oddawanie moczu, czyli jego nietrzymanie. Choroba ta może być spowodowana przez różnego rodzaju czynniki. Wśród nich można wymienić zbyt duży wysiłek, nieprawidłową oraz nadmierną reakcję mięśni pęcherza. Niezależnie od rodzaju choroby, polecane jest prowadzenie zdrowego trybu życia, który obejmuje zdrową dietę oraz brak używek.

Trening mięśni dna miednicy

W problemie nietrzymania moczu istotny jest odpowiedni trening mięśni dna miednicy. Obejmuje on szereg różnego rodzaju ćwiczeń, które wzmacniają tą grupę mięśniową. Jednakże nie każdy z tym problemem wie jak wykonywać w poprawny sposób ćwiczenia. Dlatego polecanym rozwiązaniem jest zapisanie się na specjalistyczny kurs, który obejmuje naukę ćwiczeń pomocnych przy treningu mięśni dna miednicy. Tego rodzaju trening pozwala wzmocnić tą grupę mięśniową, co jest bardzo korzystne podczas występującego problemu nietrzymania moczu. Kursem, którego odbycie jest w szczególności polecane w tej problematyce jest kurs BeBo® . Na kursie BeBo® można nauczyć się w prawidłowy sposób wykonywać wszystkie niezbędne ćwiczenia. W razie braku czasu na kurs możliwy jest również zakup książki, która posiada wszelkie niezbędne informacje na temat tej metody.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − sześć =