Zdrowie i uroda

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o zabiegach CGF

W nowoczesnej medycynie estetycznej oraz kosmetologii coraz częściej wykorzystuje się metody, w których stosuje się materiał pobrany bezpośrednio od pacjenta. Tak właśnie jest w przypadku zabiegów CGF. Zabiegi CGF wykorzystują czynnik wzrostu i komórki macierzyste, które są bezpośrednio pozyskane z krwi pacjenta. Ten nowatorski zabieg medycyna estetyczna ma w swoim portfolio już od 206 roku.

Czym jest zabieg CGF?

Zabieg CGF to zabieg z wykorzystaniem materiału pobranego bezpośrednio od pacjenta. Z krwi pobranie i bezpośrednio przed zabiegiem, która umieszczona jest w specjalnej wirówce, oddzielony zostaje czynnik wzrostu oraz komórki macierzyste. Następnie metodą mezoterapii z użyciem igły, komórki macierzyste oraz czynnik wzrostu zostają wprowadzone bezpośrednio pod skórę. W zależności od kondycji skóry, oraz oczekiwanych efektów, lekarz medycyny estetycznej może zaproponować jedną z dwóch dróg postępowania. CFG Liquid to metoda, w której przeprowadza się trzy zabiegi w odstępie około czterech tygodni. CFG Harmony – trzy zabiegi w odstępie sześciu tygodni.

Dla kogo zabiegi CGF?

Zabiegi te są niezwykle bezpieczne i rekomendowane dla większości osób, bo używa się w nich naturalnych tkanek pobranych z organizmu. Dzięki temu zabieg absolutnie nie uczula, jest w pełni naturalny i bezpieczny, a jedynym krótkotrwałym efektem ubocznym może być na przykład delikatny obrzęk, wynikający tylko i wyłącznie z zastosowanie igieł podczas zabiegu. Efekty zabiegu przechodzą natomiast najśmielsze oczekiwania – skóra jest zdecydowanie bardziej jędrna i gęsta, bardzo mocno zregenerowana. Spłyceniu ulegają zmarszczki, poprawia się elastyczność skóry i jej kolorystyka. Zabieg można stosować na twarz, szyję i dekolt oraz dłonie.

Przeciwwskazania do zabiegu

Jedyne przeciwwskazania do zabiegu to okres ciąży oraz karmienia, oraz poważne problemy zdrowotne związane na przykład z chorobą onkologiczną, lub inną przewlekłą i trudną chorobą.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 13 =