ogólne

Czym jest arborystyka i w jaki sprzęt należy się zaopatrzyć?

Sklep arborystyczny - Ratwork.pl

Arborystyka to pasja, która pozwala na objęcie opieką drzew od momentu ich nasadzeń aż po ich kres. To także dyscyplina naukowa, która dynamicznie rozwija się w Stanach Zjednoczonych, a polega na pielęgnowaniu i badaniu pnączy, krzewów, drzew i innych roślin drzewiastych. Pomału staje się popularna także w naszym kraju.

KIM JEST ARBORYSTA?

Arborysta to człowiek, który opiekuje się drzewami. Praca arborysty polega na pielęgnacji roślin drzewiastych, przycinaniu konarów, wzmacnianiu ich. Wszystkie te swoje prace, arborysta, wykonuje bez sprzętu ciężkiego. Porusza się on po drzewach przypinając się do nich.

Mylnie uważa się, że porusza się on używając technik alpinistycznych. Arboryści mają swoje specjalne techniki poruszania się na wysokościach, zwane są one technikami arborystycznymi i używają do tego specjalistycznego sprzętu.

Sprzęt arborystyczny jest możliwy do kupienia już w naszych polskich specjalistycznych sklepach arborystycznych.

SPRZĘT ARBORYSTYCZNY

Sprzęt do arborystyki to odpowiedni sprzęt do prac na wysokościach. W skład jego wchodzą liny, uprzęże, dostępna też jest rzutka arborystyczna. Arboryści muszą być zaopatrzeni w specjalne urządzenia do spuszczania lin, do mocowania lin do drzew czy do zabezpieczania siebie na różnych wysokościach. Wszystkie te elementy są bez problemu dostępne w specjalistycznych sklepach.

OPIEKUN DRZEW

Arborystyka to dziedzina dzięki, której ludzie opiekują się pojedynczymi drzewa, w odróżnieniu od leśników, którzy zajmują się całymi leśnymi kompleksami. Arboryści dbają o nasze zielone płuca, są lekarzami drzew i starają się, poprzez swoje działania, by jak najmniej drzew było objętych wycinką.

ZAWÓD

Arborysta może być też zawodem, jest to zawód specyficzny specjalny dla ludzi kochających przyrodę i przede wszystkim silnych i w dobrej kondycji. Wykonując ten zawód można połączyć dwie pasje, alpinistyczną z miłością do roślin. Ponadto arborysta jest zawodem bardzo pożytecznym, ratuje drzewa i dba o przyrodę. Jest to idealny zawód dla ludzi, którzy chcą się poczuć wolnymi i niczym nie skrępowanymi.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − 3 =