Różne

W co warto wyposażyć klatkę dla chomika?

Chomik to bardzo fajne i bardzo pociesznie stworzenie. Jeżeli nie możecie pozwolić sobie na psa, kota, czy też na inne, większe zwierzę, to śmiało możecie pomyśleć o takim chomiku, który jest również wspaniałym kompanem do towarzystwa. Tym bardziej, że naprawdę nie każdy może pozwolić sobie na wielkiego pupila, a chciałby jakieś zwierzątko obdarzyć miłością. 

…jednak mają swoje potrzeby. Każde zwierzę, niezależnie od swojej wielkości ma swoje potrzeby i w odpowiedni sposób trzeba o nie zadbać, jeżeli chce się cieszyć zdrowym i sympatycznym zwierzakiem. W przypadku chomika jest to oczywiście odpowiednie jedzenie, woda oraz klatka. Aby móc mieć swojego chomika lub nawet dwa, przyda Wam się klatka dla chomika, którą możecie bez problemu zakupić w sklepie zoologicznym lub nawet odkupić od kogoś. Zanim jednak klatka dla chomika z tunelami znajdzie się u Was, pamiętajcie aby jej wielkość dostosować do ilości zwierząt. W przypadku dwóch chomiczków potrzebne będzie większe terytorium.

Oczywiście nie samą klatką chomik żyje, tylko odpowiednimi miseczkami, do których będziecie swoim pupilom dosypywać jedzenie. Nie musi być to wielka miska, ponieważ chomiki nie jedzą dużo. Pamiętajcie tylko o odpowiedniej kontroli na bieżąco. Oprócz miski nie możecie zapomnieć również o poidełku, które z powodzeniem możecie zawiesić na klatce w odpowiedni sposób. Chomikom również należy się woda.

Skoro mamy już jedzenie, to czas na zabawę. W tym momencie koniecznością jest kołowrotek oraz tunele, gdzie chomik będzie mógł się do woli wyszaleć. Chomiki mają już taką naturę, że muszą biegać w odpowiednich momentach, do tzw.upadłego, jak również chować się. W tym momencie przyda im się własne, małe mieszkanko (nie klatka!), w którym będą mogły zakopać się w sianie i przespać jakiś czas. Do tego przyda się również chomikom do zabawy hamak.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć − trzy =